Fundacja Małych Stópek przygotowała wystawę “Kocham Cię Życie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook/BractwoMałychStópek

Fundacja Małych Stópek przygotowała wystawę Kocham Cię Życie. To pierwsza tego typu wystawa poświęcona osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Wystawa pojawiła się już na ulicach Szczecina. Ksiądz Tomasz Kancelarczyk informuje jednak, że można ją zamówić do każdego miejsca na świecie. Wystawa już jest. Wyeksponowanie jak widać bardzo proste …więc za telefon i od poniedziałku zamawiajcie. 

Kocham Cię Życie to 14 plakatów ukazujących osoby niepełnosprawne umysłowo. Na plakatach umieszczono również krótkie podpisy pod zdjęciami, które charakteryzują każdego bohatera fotografii. I tak możemy zobaczyć np. uśmiechniętego Grzegorza, który mówi: Jestem duszą towarzystwa.

 

 

 

 

Wystawa wzbudza ogromne emocje. To pierwsza tego typu inicjatywa, która w tak wyjątkowy sposób przedstawia osoby niepełnosprawne intelektualnie. Wystawa jest także wyjątkowa, ponieważ można ją nabyć za darmo. Wystarczy zamówić ją na stronie Fundacji Małych Stópek.

Fundacja przygotowała także film. Jak napisali: Przedstawiamy Wam owoc wakacyjnej podróży po Polsce i spotkania z wieloma osobami, które w różnym stopniu są niepełnosprawne intelektualnie, a także fizycznie. Pokazując ten film znajomym pokażmy jak bardzo jesteśmy za życiem.

Fundacja przestrzega również: W 2016 r. z mocy prawa zabito w polskich szpitalach 1098 dzieci poczętych. W tym w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży.

Facebook/Fundacja Małych Stópek

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY