Dania – niezależna jednostka policji zajmie się sprawą pobicia Polaka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sportowefakty.ep.pl

Sprawa pobicia przez policjantów polskiego kibica w Kopenhadze trafi w ręce specjalnej jednostki duńskiej policji zajmującej się podobnymi przypadkami.

Przed piątkowym meczem piłkarskim Dania-Polska w Kopenhadze doszło do zatrzymania polskiego fana z Sopotu. Mężczyzna został pobity przez funkcjonariuszy. Jeden z policjantów kilka razy uderzył Polaka pałką w głowę, podczas gdy leżał już obezwładniony na ziemi. Na opublikowanych w internecie nagraniach widać, że to policjant pierwszy atakuje sopocianina.

https://www.facebook.com/MlawscyLechisci/videos/1486412374739878/

W niedzielę kibic usłyszał zarzuty. jest oskarżony o czynną napaść na funkcjonariusza. Do 28 wrześńia będzie przebywał w areszcie. Tego dnia odbędzie się rozprawa sądowa.

Policja w Danii prowadzi śledztwo w sprawie. Zajmuje się nim Niezależny Organ Odwoławczy Policji (DUP).

Czekamy na materiały z policji, które mają do nas wpłynąć w tym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek. Wtedy zaczniemy rozpatrywać sprawę – Charlotte Storgaard z biura DUP w rozmowie z ,,Wirtualną Polską”.

Do sprawy odniosło się polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort poinformował na Twitterze, że konsul RP w Danii jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego i zapewnia pomoc konsularną.

sportowefakty.wp.pl/twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY