Komentarz Mediów Narodowych: Na straży wydarzeń patriotycznych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YouTube

W najnowszym Komentarzu Mediów Narodowych gościem Damiana Kity jest dowódca plutonu Straży Marszu Niepodległości Paweł Pławczyk. To właśnie Straż Marszu Niepodległości, jej idea i działanie poza obchodami 11 listopada były tematem rozmowy.

Jest to organizacja o charakterze ochronnym, wypełniająca ustawowe obowiązki organizatora Marszu […] Straż jest formacją złożoną z ochotników z całej Polski, najczęściej są to koledzy z Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej, ale nie tylko opowiadał Pławczyk, prezentując charakter i skład SMN. Zaznaczył, że należą do niej osoby, które działają w Straży od samego początku, czyli od 2012 roku.

Straż pomaga również przy zorganizowaniu Marszu, jego trasy oraz zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników i gości. Jak wspomina Damian Kita, SMN nie bierze udziału tylko w Marszu Niepodległości, ale również podczas innych wydarzeń. SMN została już wielokrotnie zaproszona do organizacji innych imprez – związanych z ruchami kościelnymi, pro-life czy innych wydarzeń patriotycznych opowiada dowódca.

Pławczyk opowiada również o sprzęcie, jakiego używa SMN. Podkreśla, że Straż posiada własną łączność oraz ma przeszkolenie medyczne. Straż Marszu organizuje też szkolenia dla ochotników, chcących uczestniczyć w pracach Straży. W planach są ćwiczenia w innych miastach Polski, umożliwiające powiększenie ilości członków Straży.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY