Łódź: ONR oddaje hołd ofiarom nazistów w rocznicę wybuchu II WŚ, Obywatele RP próbują zakłócić uroczystość

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONR oddaje hołd poległym w Łodzi w rocznicę wybuchu wojny

/ fot. Patriotyczny Piotrków via Facebook

W 78. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej Obywatele RP chcą zakłócić uroczystości ku czci poległym Polakom.

1 września Brygada Łódzka ONR zorganizowała pikietę w celu uczczenie ofiar reżimu nazistowskich Niemiec. Działacze zebrali się w Łodzi, na placu przed radogoskim więzieniem. W miejscu tym zginęło wielu Polaków, jednak najtragiczniejsze wydarzenie odbyło się w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, kiedy Niemcy dokonali masakry więźniów i podpalenia budynku więziennego. Zginęło wówczas około 1,5 tysiąca osób, a jedynie 30 wyszło cało z tej tragedii.

Wydarzenia, które rozegrały się w radogoskim więzieniu wymagają pamięci, a ofiary szacunku. Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego zamierzali przez spokojne i ciche uroczystości uczcić poległych. Inicjatywa była jednak nie po myśli grupie Obywateli RP, którzy postanowili zakłócić wydarzenie. Obywatele RP przyjechali z różnych miast i zebrali się jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości przez ONR. Nie chcieli oni wysłuchać treści przemówień – m.in.  przedstawienie historii radogoskiego więzieni czy listy zamordowanych przez hitlerowców działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Przeszkadzała im również modlitwa.

Obywatele RP wykrzykiwali swoje hasła, gwizdali i wydawali okrzyki, stojąc przy iglicy, która jest symbolicznym pomnikiem ofiar nazizmu. Próbowano także sprofanować hymn narodowy – Obywatele RP zmieniali melodię i tempo, aby i w tej chwili nie dopuścić ONR do głosu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY