Awantura polskich kibiców z duńską policją. Są ciężko ranni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Przed piątkowym meczem Polska-Dania na ulicach Kopenhagi doszło do starcia między polskimi kibicami a duńską policją. Zatrzymano co najmniej 10 osób. Wśród Polaków są ranni.

Z opisów kibiców wynika, że grupy Polaków zebrały się w centrum miasta i wspólnie “biesiadowały” przed meczem swojej reprezentacji. Relacjonują, że policja pojawiła się i “prowokowała do awantury”, przez co doszło do bójki między funkcjonariuszami a kibicami. Około 10 z nich zostało zatrzymanych przez policję, a dwóch jest w ciężkim stanie. Jak donoszą Polacy z Danii, policjanci używali pałek do zaprowadzenia “porządku”.

W internecie pojawiło się to zdjęcie oraz kolejna relacja kibiców:

https://twitter.com/avanti__news/status/904101230393393152

Wczoraj duńskie psy skatowały naszego brata i przyjaciela – napisano na stronie Mławscy Lechiści na Facebooku. Jak piszą autorzy, rozpocznie się zbiórka funduszy na pomoc dla poszkodowanego kibica. Po udostępnieniu zdjęcia opublikowano również film, nakręcony z mieszkania nad miejscem, gdzie doszło do starcia z policją. Mężczyzna w zielonej koszulce, widoczny po prawej stronie, to pobity Polak z wyżej pokazanego zdjęcia.

facebook.com/twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY