Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz – pikieta pod ambasadą Niemiec w Warszawie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W rocznicę wybuchu II wojny światowej w Warszawie odbyła się pikieta pod ambasadą Niemiec zorganizowana przez środowiska narodowe. Celem pikiety było upamiętnienie ofiar najazdu Niemiec na Polskę w 1939 r. oraz odniesienie się do współczesnej polityki historycznej Niemiec względem Polski.

1 września o godzinie 18:00 pod ambasadą Niemiec zebrała się grupa osób pragnących upamiętnić tych wszystkich, którzy oddali życie broniąc ojczyzny przed Niemiecką okupacją. Zgromadzenie miało na celu również sprzeciw wobec współczesnej polityki Niemiec względem Polski. Krytyce poddane zostały postulaty niemieckiej polityki historycznej, jak na przykład próby zrzucenia winy na Polskę za niemieckie obozy zagłady.

Przemawiający zwrócili również uwagę na zachowania unijnych polityków Niemieckich wobec Polski, którzy traktują Polskę jak kraj kolonialny, nie spłaciwszy długu za zniszczenie stolicy i śmierć milionów ludzi.

Podczas pikiety poruszono temat odszkodowań wojennych wobec Polski. Oprócz zniszczeń materialnych, skradzionych dzieł sztuki, najboleśniejszą raną była eksterminacja Polskich elit. Tego już nam nikt nie zwróci i to do nas – polskich nacjonalistów należy by te nowe elity zbudować. Mamy prawo się domagać od Niemców reparacji wojennych. Musimy dążyć do skutku, dopóki rachunek krzywd nie zostanie wyrównany. – Mówił szef oddziału Warszawskiego ONR Piotr Włodkowski. Podczas swojego przemówienia Rafał Mossakowski zwrócił uwagę, że Grecja otrzymała odszkodowania za niemieckie krzywdy wojenne. Polacy, jako naród który najbardziej ucierpiał na II wojnie światowej, tym bardziej mają do tego prawo.

Zrobimy wszystko by nigdy niemieckie ręce poprzez Unię Europejską nie mogły w politykę państwa polskiego ingerować – podkreślał Mateusz Pławski.

Podczas pikiety zgromadzeni skandowali hasła Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz czy Wieluń, Wieluń pamiętamy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY