Alarm terrorystyczny w Paryżu. Ewakuowano wieżę Eiffla i dworzec?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paryż Wieża Eiflla, Francja

/ fot. Foter.com / CC0 1.0

1 września wieczorem na Twitterze pojawiły się wpisy turystów, znajdujących się na wieży Eiffla. Pisali, że są uwięzieni, a tereny dookoła wieży zostały otoczone przez policję. Francuskie media informowały również o zamknięciu Dworca Północnego.

We wpisach na Twitterze informowano o aresztowaniu mężczyzny, który wznosił okrzyki “Allah akbar”. Jak się okazało, był nieuzbrojony. Jednak funkcjonariusze policji zaprzeczają, jakoby miało dojść do ewakuacji wieży. Dziennikarze brytyjskich gazet informowali po pewnym czasie, że wieża już jest otwarta i nie ma żadnego zagrożenia. Jak widać, turyści nawet w tak obleganych miejscach jak najpopularniejsza atrakcja turystyczna nad Sekwaną nie czują się bezpieczni.

https://twitter.com/delestoile/status/903759903499673602

W tym samym czasie, w którym zatrzymywano podejrzanego o planowanie zamachu mężczyznę, ewakuowano dworzec Gare du Nord. Linia kolejowa Eurostar przeprosiła na Twitterze za utrudnienia. Media obiegła informacja, że znaleziono podejrzany ładunek. Pasażerowie podróżujący przez dworzec musieli przejść powtórną kontrolę.

Reuters/onet.pl/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY