Skandaliczne groźby Timmermansa wobec Polski! “KE wykorzysta każdy instrument”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Jeśli wierzyć słowom wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Polska musi przygotować się na batalię. Według zapowiedzi Franka Timmermansa Komisja Europejska wykorzysta każdy instrument, który ma do swojej dyspozycji kiedy w grę wchodzi temat podziału władzy.

Nie akceptuję tego, że ludzie mówią, że UE odbiera suwerenność Polsce. Nie, ona tworzy suwerenność dla Polski, której Polska przez wieki nie miała. To naprawdę dobra rzecz dla nas wszystkich. Nie mogę wyobrazić sobie sytuacji, w której UE odnosi sukces i robi to bez Polski, która cieszy się dobrobytem i jest w pełni zintegrowana– mówił Frans Timmermans w trakcie posiedzenia komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.

Nie ma innych krajów członkowskich, gdzie minister sprawiedliwości w sposób arbitralny może zwolnić sędziego bez żadnych dodatkowych warunków– podkreślał wiceprzewodniczący KE.

Przyjdzie moment, kiedy będziemy musieli podjąć pewien wybór. Czy zostawiamy temat, bo jest politycznie za trudny czy wykorzystujemy wszystkie instrumenty, które mamy do dyspozycji. Mogę państwu dzisiaj powiedzieć i chcę, żeby to było jasno powiedziane: nie ma takiej opcji, żebyśmy zostawili ten temat, bo jest za trudny politycznie, bo konsekwencje dla UE jako dla całości, gdzie podział władzy staje pod znakiem zapytania, byłyby zbyt poważne i KE wykorzysta każdy instrument, który ma do swojej dyspozycji kiedy w grę wchodzi temat podziału władzy – mówił Frans Timmermans.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY