Pilne! Kolizja pociągów na Pomorzu. Wśród rannych są dzieci!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pociągiem jechało łącznie ponad 200 osób.

Wczoraj po godz. 21 w Smętowie Granicznym doszło do kolizji pociągu osobowego z technicznym. Pociąg Intercity TLK “Pogoria” najechał na tył, wyjeżdżającego z bocznicy składu technicznego. Na miejsce skierowano 20 jednostek straży pożarnej, 9 karetek oraz jeden śmigłowiec pogotowia ratunkowego.

Przyczyny kolizji, będą badane przez specjalną komisję.

– Nie wiemy, z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów – informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Wszystkich z 200 pasażerów natychmiast po zderzeniu ewakuowano. Po kolizji 21 poszkodowanych osób trafiło do szpitali. Na szczęście nie ma osób ciężko rannych. Wśród rannych jest czwórka dzieci. Jedno z nich przetransportowano do szpitala śmigłowcem. Przerwa w ruchu na trasie Tczew-Bydgoszcz trwała do ok. 4 nad ranem.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY