Komentarz Mediów Narodowych: ONR od kuchni [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dzisiejszym odcinku Komentarza Mediów Narodowych możemy usłyszeć działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Tomasz Kalinowski oraz Damian Kita przybliżają działalność ONR od kuchni.

Obóz Narodowo-Radykalny to polska nacjonalistyczna organizacja. W swojej działalności nawiązuje do ruchu o tej samej nazwie – założonego w 1934 przez młodzieżowych działaczy organizacji Obóz Wielkiej Polski.

Rzecznik prasowy ONR komentuje mityczny antysemityzm organizacji. Podejście polskich nacjonalistów do kwestii narodu jest kulturowe, a nie rasowe, czy stricte etniczne. Dobrze wiemy, że w szeregach przedwojennego ONR-u byli Ormianie, Niemcy, także Żydzi.

Tomasz Kalinowski dodaje także bardzo ważne słowa. ONR przed wojną był tak samo antyniemiecki i antykomunistyczny. “Antysemityzm” nie wynikał z kwestii rasowych, ale był rezultatem dbania o dobro interesu narodowego.

Kalinowski przedstawił również profil działalności organizacji i tego, czym się ona zajmuje. Nie jesteśmy typową organizacją polityczną, która spotyka się raz na cztery lata. Nie jesteśmy też organizacją stricte młodzieżową. W naszych szeregach działają ludzie w różnym wieku. Przede wszystkim jesteśmy organizacją ideowo-wychowawczą, która działa 365 dni w roku.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy czołowych działaczy warszawskiej struktury Obozu Narodowo-Radykalnego. Polecamy również subskrybować nasz kanał. Niedługo pojawi się w nim wiele nowych programów.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY