Senatorowie Platformy Obywatelskiej krytykują wiceszefa swojej partii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wikimediacommons

Andrzej Misiołek i Leszek piechota stanowczo odcięli się od niechlubnego wywiadu wiceszefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Wywiad udzielony był na łamach gazety Die Zeit.

23 sierpnia Borys Budka we wspomnianym wyżej wywiadzie nakłaniał Unię Europejską do postawienia Polsce ultimatum.

Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi. Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum.

Przytoczone słowa Budki oburzyły dwóch senatorów, którzy pokusili się o publiczne odcięcie od tej części wywiadu, w której wiceszef PO nakłania obce wpływy do stawiania Polsce warunków.

Jest rzeczą niedopuszczalną by Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny. Czytamy w oświadczeniu.

Niedopuszczalne jest natomiast angażowanie jakichkolwiek sił zewnętrznych do wewnętrznej walki politycznej. Ilekroć bowiem w historii naszego kraju dochodziło do takich sytuacji, zawsze kończyło się to tragicznie. Kontynuują.

Źródło: tvp.info/ Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY