REKLAMA

Komunistyczny zbrodniarz gloryfikowany na imprezie PGNiG? Mamy oświadczenie!

REKLAMA

Ostatnio pisaliśmy na naszym portalu, jak na imprezie największej polskiej spółki zajmującej się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej PNGiG wywieszano plakaty zbrodniarza komunistycznego Che Guevary. Właśnie nasza reakcja otrzymała oświadczenie na temat tego wydarzenia.

Wydarzenie odbyło się we wrześniu 2016 roku. Spółka szczerze przeprosiła za daną sytuację i potwierdziła, że jej intencją nigdy nie było promowanie idei komunistycznych i jej zbrodniarzy. Dodała, że spółka prowadzi wewnętrzną sprawę wyjaśniającą oraz ukarała autorów tej wystawy poprzez wyrzucenie ich ze stanowisk.

Pełne oświadczenie :

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny wyraża ubolewanie z powodu kształtu oprawy plastycznej wydarzenia wewnętrznego firmy, które miało miejsce we wrześniu 2016 roku. Przepraszamy, tak nie powinno było się stać. Nigdy nie było i nie będzie intencją spółki promowanie zbrodniarzy i idei komunistycznych. Spółka przeprowadziła postępowanie wyjaśniające. Wobec osób odpowiedzialnych za oprawę wydarzenia wyciągnięto konsekwencje włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy.

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze