Austria krytykowana przez ONZ za ” ksenofobię ”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.Narodowcy.net

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców skrytykował Austrię za „ksenofobiczną debatę publiczną” przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Wezwał on partie polityczne do wypowiadania się w łagodniejszym tonie o tych, którzy szukają schronienia.

W ostatnich latach Austria miała spore zasługi dla przyjmowania i integracji uchodźców, jednak ostatnio widzimy ksenofobiczną debatę publiczną oraz niepokojące tendencje. Wzywamy wszystkie demokratyczne partie, aby w czasie debaty publicznej wybierały to, co łączy a nie to, co dzieli. Głosi komunikat opublikowany przez Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w poniedziałek.

Co prawda kampania wyborcza w Austrii nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, ale jej motywem przewodnim jest temat imigracji. Jest to temat dominujący w austriackiej polityce od kiedy w 2015 roku Austria została dotknięta kryzysem imigracyjnym.

W ostatnich sondażach prawicowa Partia Wolności, której kandydat Norbert Hofer był bliski wygrania wyborów prezydenckich, straciła w sondażach na rzecz konserwatywnej Partii Ludowej. Jej lider 31-letni minister spraw zagranicznych Sebastian Kurz uważa twarde stanowisko ws. imigrantów za jeden z swoich głównych celów. Powiedział on m.in. że muzułmańskie przedszkola generują ryzyko stworzenia „równoległego społeczeństwa” oraz że nie powinny one istnieć.

Socjaldemokraci, którzy są członkami aktualnie rządzącej koalicji razem z Partią Ludową skupiają się bardziej na problemie bezrobocia czy ekonomii niż na kwestii uchodźców, jednak i oni zapewniają, że będą dążyć do wzmocnienia granic.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY