W środę protest przeciw ingerencji UE w wewnętrzne sprawy Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook.com/pg/prawicarzeczypospolitej

W przeddzień kolejnej debaty dotyczącej wewnętrznych spraw Polski Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka organizuje protest pod przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Polsce (Warszawa Jasna 14/16). Środa 30 sierpnia o 16:00. 31 sierpnia rano komisja ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego ma debatować z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Tematem rozmowy będzie praworządność w Polsce.

To już kolejna odsłona działań instytucji unijnych przeciwko Polsce. Miliony Polaków jest oburzonych działaniami podjętymi przez instytucje unijne przeciw naszemu krajowi. Działania te nie mają analogii w podejściu władz Unii do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji. Jest to także wyraz pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej.

Działania te nie tylko naruszają naszą suwerenność. Torpedują także dialog polityczny w Polsce. Godzą również w naszą solidarność narodową. Działania stanowią kolejny przykład fatalnej polityki obecnych władz Unii, obok działań w dziedzinie imigracji, unifikacji walutowej, czy polityki większości w Parlamencie Europejskim. Działania wymierzone są w zasady cywilizacji życia i praw rodziny. Wszystko to godzi wprost w dobro narodów Europy i ich solidarność. Przestrzegamy, że jeżeli pewnego dnia polityka ta doprowadzi do prób wykluczenia jakiegokolwiek państwa Unii z udziału we wspólnych decyzjach mechanizmu międzyrządowego, będzie to początkiem końca Unii Europejskiej.

Dlatego w przeddzień debaty w komisji ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, chcemy zaprotestować przeciw tym działaniom instytucji unijnych. Spotykamy się 30 sierpnia o godzinie 16:00. Protest będzie miał miejsce przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.

Źródło: Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY