Patryk Jaki chce przywrócenia kary śmierci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Patryk Jaki chce przywrócenia kary śmierci. Napisał o tym na portalu społecznościowym Twitter.

Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki skomentował ostatnie wydarzenie w Rimini. We Włoszech, w Rimini, doszło do ataku na małżeństwo z Polski. Napastnicy zgwałcili kobietę. Polka została zgwałcona przez czterech sprawców z północnej Afryki. Jej mąż został dotkliwie pobity – następnie na jego oczach mężczyźni dokonali zbiorowego gwałtu na jego żonie.

Jaki napisał: Za #rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym również tortury.

Wpis wywołał burzę w mediach. Politycy szeroko komentują wypowiedź ministra. Do wpisu odniósł się również Witold Jurasz, który zaznaczył:

1. Po pierwsze – zgrywanie twardziela przystoi w pewnym wieku i w pewnych środowiskach. A w innych już niekoniecznie.
2. Po drugie – jak się jest wiceministrem sprawiedliwości to poza ośmieszaniem samego siebie szkodzi się takimi tekstami również Polsce, bo w razie jakiejś np. sprawy ekstradycyjnej z USA sprytni prawnicy na pewno wspomną o tym w sądzie, a przy kolejnej scysji z prezydentem Macronem wpisy pana wiceministra zostaną przytoczone przez niechętną Polsce prasę jako dowód, że nie pasujemy do UE.
3. Po trzecie – cokolwiek (słusznego, dobrego i potrzebnego) pan wiceminister zrobi w komisji badającej aferę reprywatyzacyjną, to i tak zostanie to skwitowane przez obrońców oszustów w białych kołnierzykach jakąś złośliwością nt. tortur.

Kilka godzin później Patryk Jaki odżegnał się od pomysłu stosowania tortur. Napisał m.in., że okoliczności zbrodni popełnionej we Włoszech zasługują na surową karę. Nie przekręcajcie moich słów.Nie chce tortur. Chciałem tylko krótko podkreślić: okoliczności TEJ zbrodni nadają się na wyjątkowo surową karę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY