Działacz partii Zmiana wyśmiewał się ze zbrodni katyńskiej. Teraz zajmie się nim prokuratura.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prokuratura przygotowała akt oskarżenia dotyczący Bartosza Tomassi, działacza partii Zmiana. 21-latek dopuścił się czynu propagowania totalitarnego ustroju Związku Radzieckiego.

Zamieścił on na swoim profilu na Facebooku zdjęcie oznaczone czerwoną flagą z sierpem i młotem – symbolem związku radzieckiego. Było to związane z deklaracją, jakiemu krajowi kibicuje w czasie Igrzysk Olimpijskich w Rio. Następnie zaś skomentował, że dyscyplina sportowa, w jakiej zamierza brać udział w czasie rzeczonych igrzysk to „Strzał w tył głowy w rowie katyńskim na czas XD”.

 

Partia Zmiana od niemal początku swojego istnienia zdradza zamiłowanie do ustroju słusznie minionego m.in. wychwalając reżimy ZSRR, PRL czy Korei Północnej. W momencie popełnienia wpisu Tomassi był aktywnym członkiem partii.

Sam oskarżony miał się tłumaczyć, że flagę Związku Radzieckiego zamieścił na swoim profilu dla żartu, swój wpis o strzale w tył głowy określił zaś jako „grubiański i chamski”, ale nie chciał nim nikogo obrazić. W toku śledztwa podkreślił, że nie popiera praktyk stosowanych przez reżimy totalitarne i nie chciałby być ich ofiarą.

Jednak prokuratura uważa inaczej i sformułowała akt oskarżenia wobec dwudziestojednolatka. Oskarżyciele uznali, że wyczerpał on w stopniu dostatecznym art. 256 Kodeksu Karnego mówiący o zakazie propagowania ustrojów totalitarnych. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY