Skandal! Narodowe Muzeum Żydów w Amsterdamie mówi o polskich obozach pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Facebook/Film "German Death Camps"

Skandal! Narodowe Muzeum Żydów w Amsterdamie mówi o polskich obozach pracy. To już kolejny przypadek w ciągu kilku dni, gdy na świecie mówi się o polskich obozach śmierci. 

Ekspozycja muzeum dotyczy losów Żydów w czasie i po II wojnie światowej. W trakcie oglądania można się natknąć na określenie “polskie obozy pracy”. Muzeum poucza, że taki obóz był np. w Szopienicach.

To nie wszystko. Narodowe Muzeum Żydów przedstawia historię Żydówki Esther van Vriesland oraz jej całej rodziny. Esther wraz z siostrą i matką zostały zamordowane w Auschwitz. Jednak w zapisie jest notka o tym, że jej brat i ojciec życie stracili w polskim obozie pracy, w Szopienicach, w roku 1942.

Joanna Lichocka napisała na portalu społecznościowym Twitter: Znajomy w Amsterdamie zajrzał do Muzeum Holocaustu. Niestety jest tekst “polskie obozy śmierci”. Media dowiedziały się również, że Polacy zwrócili pracownikom uwagę na kłamstwa, które zawiera notka. Jednak pracownicy i muzeum nie chcieli usunąć tabliczki z napisem polski obóz pracy.

Na wpis ma reagować polskie MSZ. Pracownik biura prasowego powiedział m.in. Zwróciliśmy się do Ambasady RP w Hadze o podjęcie stosownej interwencji.

Przypominamy, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny “German Death Camps” w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o “polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=BV5RRKQAK46WS&lc=PL&item_name=Darowizna%20na%20film%20%22German%20Death%20Camps%22&currency_code=PLN&bn=PP-DonationsBF%3Abtn_donateCC_LG.gif%3ANonHosted

Telewizja Republika

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY