Prokuratura postawiła zarzuty arabskiemu nożownikowi, który zaatakował policjanta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bandyta, który miał przy sobie nóż i pistolet i podczas próby zatrzymania na ul. Ordynackiej w Warszawie w czwartkowy wieczór zranił w twarz policjanta, został zidentyfikowany jako Ibrahim H.

To Arab (najprawdopodobniej Palestyńczyk) legitymujący się paszportem Izraela. Arabowie stanowią ok. 20 % populacji tego kraju. Jak podało wczoraj wieczorem RMF FM, Prokuratura Okręgowa wystąpiła o tymczasowy areszt. Ibrahim H. jest podejrzany o czynną napaść na funkcjonariuszy oraz narażenie na utratę zdrowia lub życia jednego z nich.

Arab przyjechał do naszego kraju przed rokiem. W zeszłym miesiącu zatrzymał się w jednym z warszawskich hoteli. Śledztwo ma wykazać, czy nożownik celowo znalazł się w pobliżu klubu “Niebo” na ul. Nowy Świat, gdzie tego wieczora miał odbyć się koncert amerykańskiej grupy Allah-Las. Nazwa ta drażni wielu muzułmańskich fanatyków. Dzień wcześniej Allah-Las miał wystąpić w Rotterdamie, w klubie Maassilo. Koncert został odwołany z powodu ostrzeżenia przed zamachem terrorystycznym. Ahmed Aboutaleb, burmistrz Rotterdamu poinformował, że policjanci w pobliżu miejsca planowanego koncertu zatrzymali furgonetkę na hiszpańskich tablicach rejestracyjnych, w której znaleziono kanistry z benzyną.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY