Nie wyrzucą imigrantów z nielegalnie zajmowanych budynków. Powód? “Nie zaakceptowali nowego lokum”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. dziennikzwiazkowy.pl

Choć dla wielu informacja, którą chcemy się z Państwem podzielić brzmi tak absurdalnie, że wzbudzi jedynie szczery śmiech, zapewniamy, że to nie żart. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch zadecydowało, że imigranci, którzy zajmują nielegalnie budynki, nie będą z nich wyrzucani. Powód?

Choć dla wielu informacja, którą chcemy się z Państwem podzielić brzmi tak absurdalnie, że wzbudzi jedynie szczery śmiech, zapewniamy, że to nie żart. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch zadecydowało, że imigranci, którzy zajmują nielegalnie budynki, nie będą z nich wyrzucani. Powód? Trzeba zapewnić im inne miejsce zamieszkania.

Warto podkreślić, że w Rzymie doszło do ostrych starć imigrantów z Policją, która próbowała odzyskać nielegalnie zajęte budynki. Oznacza to mniej więcej tyle, że właściciele budynków, do których wtargnęli imigranci nie mogą zrobić nic. Decyzja MSW mówi jasno, że zanim dojdzie do eksmisji, konieczne będzie znalezienie innego lokum dla imigrantów. Rozporządzenie MSW dotyczy tych, którzy mają azyl i czekają na zakończenie postępowania.

W poniedziałek uchodźcy z Erytrei i Etiopii zostali usunięci z zajmowanego przez nich nielegalnie budynku w centrum Rzymu. Niemal natychmiast rozpoczęli okupację pobliskiego placu, trwającą trzy dni. W czwartek oddziały policji miały usunąć ich z tego miejsca, ale doszło do gwałtownych starć. W ruch poszły kamienie.

To nie koniec! Władze miasta jeszcze przed eksmisją z zajmowanego budynku proponowały uchodźcom zajęcie innego miejsca, ale ci nie zaakceptowali… darowanego im lokum. Według danych, imigranci zajmują jeszcze sześć budynków tylko w samym Rzymie.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY