Trwa szykanowanie środowiska narodowego w Hajnówce – młodzi ludzie skazani na więzienie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj został wydany wyrok w sprawie dotyczącej imprezy Noc Kupały z ubiegłego roku. Dziś media, z wyborcza na czele dumnie grzmią o skazanych narodowcach w Hajnówce. Pozbawia to złudzeń związanych z przyczyną takich, a nie innych wyroków. O zajściu i wyroku opowiadają skazani.

Przez rok na każdej rozprawie byli obecni dziennikarze, by jeszcze tego samego dnia napisać stek bzdur. Ograniczała tylko ich własna wyobraźnia. W każdym artykule były nawiązania do Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz wątki dotyczące konkretnych osób i ich rodzin. Ostatnio dołączyli do tego dodatkowo udział w dyskusji na temat ochrony Puszczy Białowieskiej.

W związku z tym postanowiliśmy bronić się także medialnie i opowiedzieliśmy jak było naprawdę. W efekcie policjanci założyli niektórym z nas sprawę o zniesławienie i upublicznienie filmu z zajść na Nocy Kupały w Hajnówce. Twierdzili, że przez nas ludzie przestaną darzyć ich szacunkiem. Otóż moi drodzy – ludzie będą Was szanować jeśli Wy będziecie ich szanowali.

To nie pierwszy raz kiedy wykorzystuje się Policję do zamykania nam ust. Wyrok skazujący za okrzyki “Precz z komuna”, przeszukania domu, sprawy za obrazę rządów PO, to tylko niektóre z sytuacji jakie nas spotkały w ostatnich latach. Najwidoczniej tym razem chcieli bardziej się postarać. Rok pozbawienia wolności, 4 miesiące, 500 godzin prac społecznych i łącznie kilkadziesiąt tysięcy zł odszkodowania dla “poszkodowanych” funkcjonariuszy Policji – to wyroki jakie wczoraj padły.

Jednak z kobiet dostała do odsiedzenia cztery miesiące za kratkami. Jej mama, która po prostu stanęła w obronie córki i powiedziała do Policjanta “gówniarzu” (za co, notabene od razu przeprosiła) usłyszała wczoraj, że nie trafi do więzienia tylko i wyłącznie z powodu złego stanu zdrowia! Brat i syn skazanych został w trybie zaocznym skazany na podstawie zeznań jednogłośnie funkcjonariusza (który jest poszkodowanym w sprawie)!

Przed rozprawą każdy mówił, że obrona nie ma sensu, a wyrok jest już wydany. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę jak wyglądają sprawy tego typu, kiedy po jednej stronie mamy słowo funkcjonariusza, a po drugiej obywatela, ale nie podjęcie walki to od razu przegrana, więc postanowiliśmy spróbować. W tej chwili zastanawiamy się, po co w ogóle są takie rozprawy, skoro słowo zwykłego człowieka jest nic nie warte. Wydawajcie od razu wyroki, pakujcie do więzienia i przestańcie wciskać nam kit o demokracji, wolności słowa, prawach obywatela i sprawiedliwych sądach.

Szykanowanie środowiska narodowego w Hajnówce trwa i nie mamy żadnych złudzeń, że jesteśmy niewygodni i chcą nas po prostu uciszyć. Czy to chodzi o postawy patriotyczne, pamięć o bohaterach, mówienie prawdy o przeszłości polityków, nagłaśnianie wyczynów niektórych Policjantów czy głośny ostatnio temat Puszczy.

My od siebie możemy przypomnieć film opowiadający o prześladowaniu rodziny Poleszuków:

Wyrok wskazuje na to, że Hajnówka to dalej miasto rządzące przez układy, gdzie za poglądy młodych ludzie chce się wsadzić do więzienia. To kolejna afera związana z narodowcami, którą nakręcają środowiska lewicowe. Wcześniej żądano, aby narodowcy odwołali swój marsz z okazji 1 marca.

Narodowa Hajnówka

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY