Niemcy zdelegalizowały portal skrajnej lewicy [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdelegalizowano portal skrajnej lewicy, który rozpowszechniał sprzeczne z konstytucją treści skrajnie lewicowe.

O delegalizacji poinformował minister spraw wewnętrznych, Thomas de Maiziere. Dalsze korzystanie z portalu linksunten.indymedia będzie odtąd traktowane jak przestępstwo – zapowiedział minister.

Ministerstwo zapowiedziało, że portal to główna platforma komunikacyjna wśród skłaniających się ku przemocy przedstawicieli skrajnej lewicy. Wydarzenia w Hamburgu pokazały, jakie skutki może mieć tego typu nagonka, powiedział de Maiziere.

Strona działa już od 2009 roku i to ona posłużyła do wywołania zamieszek w Hamburgu, podczas szczytu G20.

Co w praktyce oznacza decyzja władz? Przede wszystkim dostawcy usług internetowych zobowiązani są do zablokowania strony internetowej. Ci, którzy będą próbowali wejść na portal zobaczą oficjalne ostrzeżenie.

Ministerstwo poinformowało, że policja ponadto przeszukała lokale należące do lewicowych ekstremistów. Znaleziono w nich noże, pałki, rurki czy proce. Służby zabezpieczyły ponadto komputery i znalezioną w mieszkaniu broń.

Decyzja odbiła się szerokim w niemieckich mediach. Do sprawy odniósł się również związek zawodowy niemieckiej policji (GdP). Związek oświadczył, że jest zadowolony z decyzji ministerstwa o delegalizacji lewicowego portalu.

Na stronie internetowej jest jednak zapis, że linksunten.indymedia wkrótce powrócą. Można bowiem ominąć ograniczenia, jeśli przenosi się na zagraniczny serwer lub korzysta z sieci Tor, która zapewnia anonimowość.

onet.pl/rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY