Beata Szydło: nigdy nie przyjmiemy groźnych imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ polskieradio.pl

Rząd pod moim przewodnictwem nigdy nie zgodzi się na przyjęcie niebezpiecznych uchodźców – powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie udzielonym Telewizji Republika. 

Szefowa rządu była gościem specjalnym programu Doroty Kani i Ryszarda Gromadzkiego. Jednym z poruszanych tematów była relokacja uchodźców. Polityka migracyjna jest wewnętrzną sprawą państwa i nie zgodzimy się na narzucone decyzje – oświadczyła Beata Szydło. Zapytana o kwestie bezpieczeństwa stwierdziła – Nie ma w Polsce zagrożenia terrorystycznego. Aktualnie jesteśmy krajem bezpiecznym – dodała. Jej zdaniem, ,,po cichu” zazdroszczą nam tego unijni przywódcy.

Premier odniosła się również do medialnych doniesień na temat rzekomego konfliktu między ministrem obrony narodowej, a prezydentem. Wierzę w to, że Antoni Macierewicz i Andrzej Duda osiągną porozumienie. Nie damy się podzielić. Nie ma kłótni, są tylko różnice w zdaniu, w godnej sprawie polskiego państwa prawa – powiedziała Prezes Rady Ministrów.

Szydło skomentowała także przygotowywaną reformę systemu sądownictwa. Potrzebna nam kompletna reforma! Oczekujemy, że reforma będzie opierała się na trzech filarach. Demokratyzacja, nowe kadry ludzi (bez niegodnej przeszłości) oraz system dyscyplinowania sędziów. To rzeczy, na których nam zależy najbardziej – zaznaczyła.

W rozmowie pojawił się też wątek pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice. To są sytuacje niestandardowe, dlatego tak ważne jest, aby stosować się do procedur – uważa Beata Szydło.

W internecie oglądać można całość wywiadu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY