Jobbik wspiera autonomię dla Węgrów mieszkających poza granicami państwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Lider opozycyjnego Jobbiku, a zarazem kandydat na stanowisko premiera, Gabor Vona, ogłosił kolejne zobowiązanie wyborcze swojej partii na rok 2018. Vona zapowiada intensywne wsparcie dla działań autonomicznych Węgrów, mieszkających poza granicami kraju. Jobbik oficjalnie zadeklarował podejmowanie więcej działań niż kiedykolwiek dla tej suwerenności

Zdaniem prezesa Jobbiku, warunkiem koniecznym do osiągnięcia autonomii jest wzmocnienie Węgier oraz jego społeczeństwa, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Jak sądzi Gabor Vona, te wymogi nie zostały spełnione od czasu upadku komunizmu.

Prezes Jobbiku uważa, że trudno ocenić zewnętrzne wysiłki rządu, ponieważ czyny nie nadążały za wielkimi słowami. Jego zdaniem węgierski rząd przyrzekł wiele obietnic tym węgierskim społecznościom ale zaniedbał kwestie autonomiczne w negocjacjach z sąsiednimi krajami.

Jobbik obiecał, że po wygranych wyborach położy nacisk na kwestie autonomiczne zarówno w stosunkach dwustronnych z rządami sąsiednich państw, jak i w kontaktach z organizacjami międzynarodowymi.

Magdalena Chudy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY