Alert w Rotterdamie. Nowe ustalenia!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W ostatniej chwili odwołano zaplanowany na środowy wieczór koncert grupy rockowej Allah-Las, który miał odbyć się w sali Maassilo w Rotterdamie. Zbierających się na sali ludzi ewakuowano.

Decyzja o odwołaniu koncertu podyktowana była faktem, że w pobliżu sali zidentyfikowano furgonetkę przewożącą butle z gazem. Szybko zatrzymano kierowcę pojazdu, którym był obywatel Hiszpanii. Jak się okazało mężczyzna był w stanie nietrzeźwym, co przyczyniło się do sposobu prowadzenia furgonetki, zwracającego uwagę policji.

Według rzecznika lokalnej policji Rolanda Ekkersa, zatrzymany nie stanowił zagrożenia terrorystycznego. Przewożone przez niego butle miały być najprawdopodobniej przeznaczone do użytku domowego.

Jak poinformował Ekkers, zatrzymano jednak drugą osobę podejrzaną w sprawie alertu w Rotterdamie. Jest nim 22-letni mężczyzna, zatrzymany w prowincji Barbancja Północna. Zdaniem służb mógł on przygotowywać zamach terrorystyczny, zgodnie z informacjami otrzymanymi wcześniej od strony hiszpańskiej. Zamach terrorystów miał być zaplanowany na dzień koncertu, właśnie przeciwko grupie Allah-Las z Kalifornii. Pijany Hiszpan, który kierował furgonetką, był zdaniem służb jednak po prostu w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze i sam nie jest zamieszany w terroryzm.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY