Możemy pomóc Mary Wagner! Potrzebna mobilizacja!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Matka kanadyjskiej obrończyni życia poprosiła Polaków, by wysyłali listy referencyjne i świadectwa dotyczące działalności kobiety więzionej za stawanie w obronie nienarodzonych.

O przedstawienie takiej korespondencji poprosił oskarżoną kanadyjski sędzia. Listy muszą nadejść do 12 września, kiedy to odbędzie się rozprawa, na której ma zapaść wyrok w sprawie Mary Wagner.

O pomoc poprosiła Jane Wagner, matka Mary Wagner. Swój apel skierowała do  Jacka Kotuli z Fundacji „Pro – Prawo do życia”, która współorganizowała dwukrotny pobyt Mary Wagner w Polsce.

Sędzia powiedział, że do dnia ogłoszenia kary, czyli 12 września Mary Wagner może przedstawić mu listy poparcia od ludzi, którzy uważają, że ma rację. Mary chce za pomocą tych listów pokazać mu, że dzieci należy chronić od poczęcia, zwłaszcza wtedy, gdy ich matki zbliżają się do kliniki aborcyjnej i, że osób, których tak myślą są miliony – mówi Jacek Kotula.

Zachęca do pisania krótkich listów i świadectw, które pomogą w odparciu zarzutów, jakoby Mary Wagner była w swych poglądach odosobniona.

Skierowała swój apel do Polaków, ponieważ w Polsce Mary Wagner spotkała się z ciepłym przyjęciem. Jej poglądy pro-life i działalności na rzecz życia poczętego spotkały się z dużym poparciem. Brakuje jej tego w społeczeństwie kanadyjskim

Dobrze by było, gdybyśmy tę serdeczność przelali teraz na papier i przesłali do sędziego tysiące listów popierających Mary i to, co ona robi – zachęca Kotula. Jak dodaje, potrzeba jak największej liczby listów, które pozwolą pokazać skalę poparcia dla ruchów pro-life i być może wpłyną na złagodzenie wyroku. Podkreśla jednak, że to nie zmniejszenie kary, ale możliwość dania świadectwa jest motywem, który skłania Mary Wagner i jej matkę do proszenia o głosy solidarności.

Listy, zredagowane w języku angielskim, powinni być maksymalnie objętości jednej strony,. Nawet pamiętać o zachowywaniu należytego dla sądu szacunku. Muszą być adresowane na ręce sędziego, orzekającego w sprawie Mary Wagner: Justice Eric (Rick) N. Libman. Należy je wysyłać na adres kanadyjskiej Koalicji dla Życia:

Care of Campaign Life Coalition
104 Bond Street Suite 300
Toronto ON M5B 1X9, Canada

Korespondencję można też przesyłać e-mailem na adres sędziego: [email protected] z kopią do prokuratora: [email protected] oraz Koalicji dla Życia [email protected].

Mary Wagner odwiedziła Polskę dwukrotnie. Pierwszy raz w 2014, a drugi w 2016 roku.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY