Legia Warszawa kolejny raz szykanowana przez UEFA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
MEDIANARODOWE

medianarodowe / legionisci.com

UEFA wszczęła kolejne postępowanie dyscyplinarne przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o oprawę z meczu z Sheriffem Tiraspol.

Na portalu legionisci.com widnieje informacja: Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie w sprawie meczu Legia Warszawa – Sheriff Tiraspol, który odbył się 17 sierpnia na stadionie w Warszawie. Klubowi ze stolicy postawione zostały dwa zarzuty z artykułu 16 regulaminu dyscyplinarnego: użycie środków pirotechnicznych oraz niedozwolony transparent.

Niedozwolonym transparentem jest oprawa Legii uderzająca bezpośrednio w UEFA w związku z karą nałożoną za poprzedni transparent. Nawiązywał on do prawdy historycznej dotyczącej mordowania ludności przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego.

Oprawa wobec której UEFA wszczyna kolejne postępowanie dyscyplinarne przedstawia świnie ubraną w garnitur. W tle widnieje logo europejskiej federacji piłkarskiej. Zwierze trzyma w rękach kulki do losowania, a na każdej z nich znajduje się herb „Wojskowych”. Pod oprawą graficzną wywieszono napis w języku angielskim: 35 tysięcy euro kary trafia do…

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY