Komentarz Mediów Narodowych: O problemach współczesnego Kościoła, emigracji, patriotyzmie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YouTube

Gościem Roberta Bąkiewicza był po raz kolejny Jacek Krzystek. W Komentarzu Mediów Narodowych rozmawiali m.in. o sprawach Kościoła i problemach współczesnego świata.

Ojczyzna nasza za dużo daje innym mówił Krzystek. Działacz poruszył kwestię Polaków za granicą. Zastanawiał się jaka jest polityka władz wobec działania na rzecz powrotu ich do Ojczyzny. Podkreślił również, że zrozumiała jest potrzeba utrzymania się i osiągnięcia wyższego poziomu życia. Jednak obowiązkiem patriotów, narodowców jest upominanie się o powrót tych osób do Polski i stworzenie dla nich godziwych warunków do np. pracy.

Z kolei Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zaznaczył, że istotną rolę pełnią księża, też w kościołach za granicą. Jego zdaniem kapłani, którzy zwracają się do wiernych w trakcie kazania powinni przypominać o dekalogu oraz o czczeniu matki – Ojczyzny. Cnota patriotyzmu często też nie jest tak wykształcona, że ci ludzie myślą o powrocie mówił Bąkiewicz.

Rozmówcy zastanawiali się również na ile mieszkanie poza granicami kraju ma wpływ na kształtowanie charakterów. Krzystek sądzi, że ogromny wpływ na odbudowę narodu ma aspekt demograficzny. Jednocześnie podkreślono, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie warunków oraz możliwości dla powracających z emigracji Polaków.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem. Ponadto zapraszamy do zasubskrybowania kanału Mediów Narodowych i śledzenia na bieżąco naszych nagrań.

KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY