Węgrzy wierni wierze św. Stefana [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Główne oficjalne uroczystości Dnia Świętego Stefana odbyły się na placu Kossutha w Budapeszcie, ich kulminacyjnym elementem było złożenie przysięgi przez 92 oficerów wojskowych.

Św. Stefan, pierwszy król Węgier, uznawany jest za najważniejszą postać w historii narodu. Zasłynął się on w krzewieniu chrześcijaństwa w państwie węgierskim w XXI wieku. Do tego nawiązał w swoim przemówieniu minister obrony narodowej István Simicskó, który uroczystości poświęcone początkom państwa węgierskiego, nazwał również świętem wiary chrześcijańskiej na Węgrzech, tej którą Węgrzy otrzymali od świętego Stefana.

“Bruksela porzucając wiarę traci swoje korzenie” – zaznaczył minister István Simicskó. Zapowiedział on jednocześnie, że rząd planuje wzmacniać zdolności bojowe armii.

Uczestniczący w uroczystości prezydent Janos Ader wskazywał na potrzebę obrony węgierskich granic przed współczesnymi zagrożeniami. Do takowych zaliczył nielegalną imigrację.

Prezydent Ader dzisiaj wręczył również najwyższe odznaczenia: Ordery św. Stefana. Uhonorowani nimi zostali: prymas Węgier abp Peter Erdo oraz pianista Tamas Vasary

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY