Są wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego! Duda zdecydowanie wygrywa z Tuskiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jak wskazują wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury byłby urzędujący prezydent Andrzej Duda. Za plecami Dudy, ze sporą stratą, znalazłby się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Andrzeja Dudę popiera aż 39 proc. respondentów. Donald Tusk może liczyć z kolei na głosy 31 proc. badanych. Kolejne miejsca w sondażu zajęli Paweł Kukiz (7 proc.), Beata Szydło (6 proc.,). Co ciekawe obecna premier została uznana przez pracownię sondażową za kandydatkę do prezydentury) oraz Janusz Korwin-Mikke (5 proc.).

Premier Szydło raczej nie wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich. Większość osób, które w sondażu oddały głos na szefową rządu, z pewnością przy kolejnej prezydenckiej elekcji poparłoby Andrzeja Duda. Biorąc to pod uwagę, przewaga  urzędującego prezydenta nad byłym premierem i szefem Platformy Obywatelskiej wydaje się jeszcze bardziej wyraźna.

Kolejne wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 r. Od dłuższego czasu spekuluje się, że głównym rywalem dla Andrzeja Duda może być w nich obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY