Komentarz Mediów Narodowych: Zapaść demograficzna w Europie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

W dzisiejszym odcinku Komentarza Mediów Narodowych udział biorą: Damian Kita i Mateusz Pławski. Tematem rozmowy jest zapaść demograficzna w Europie.

Rozmówcy odnoszą się do sytuacji młodych ludzi w kontekście zarobków, rynku pracy i wykształcenia. Wyjaśniają podłoże zmian jakie nastąpiły w różnych okresach historii oraz wyciągają wnioski co do obecnej sytuacji gospodarczej.

W czasach przedwojennych uczelnia wyższa wiązała się z prestiżem. Wykształcenie wyższe było o wiele więcej warte niż dzisiaj. Komentuje Damian Kita, członek Obozu Narodowo-Radykalnego.

Mateusz Pławski, Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej twierdzi: po 1989 roku polski przemysł został wyprzedany, za tym poszła również likwidacja szkolnictwa zawodowego i technicznego.

Jak pokazują dzisiejsze czasy, niektóre państwa grają swoimi państwowymi przedsiębiorstwami na arenie międzynarodowej: przykład Rosji i Gazpromu. Natomiast polskie elity po 1989 roku zachłysnęły się liberalizmem, wiarą w American Dream. Kontynuuje Mateusz Pławski.

Zachęcamy do obejrzenia całości Komentarza Mediów Narodowych i subskrypcji naszego kanału na portalu YouTube!

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY