Alexander Gauland: Krym nie wróci do Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Alexander Gauland to wiceprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec. W ostatnim wywiadzie zaznaczył, że Krym nie powróci już do Ukrainy.

Gauland uważa, że Krym anektowany przez Moskwę w 2014 roku nie powróci już do Ukrainy: Krym nigdy nie powróci do Ukrainy. Sankcje nic nie dadzą.

Niemiecki polityk uważa również, że należy zmienić kurs w stosunku do Rosji. Rosja jest potęgą w Europie, musimy ją włączyć w europejski porządek. Należy skończyć z przeciwstawianiem sobie Rosji i NATO.

Warto wiedzieć, że Alternatywa dla Niemiec już od 2013 roku żąda normalizacji stosunków pomiędzy Rosją, Niemcami i Unią Europejską. Stanowisko polityka odbiło się szerokim echem w mediach światowych, ponieważ Alexander Gauland jest także jedynką na liście AfD w wyborach do Bundestagu.

To kolejna już wypowiedź niemieckiego polityka, który uznaje aneksję Krymu. Wcześniej Christian Lidner z FDP powiedział m.in., że sytuację na Krymie trzeba będzie na razie traktować jak trwałe prowizorium.

Politycy stali się gwiazdami w rosyjskich mediach. Ich wypowiedzi traktowane są jako próby uznania aneksji Krymu. Po wypowiedzi polityka FDP RIA Nowosoti (państwowa agencja prasowa) napisała nawet: Europejscy politycy uznają Półwysep Krymski jako de facto rosyjski.

Alexander Gauland to niemiecki polityk, prawnik i publicysta. Był członkiem CDU w latach 1973-2013. Obecnie jest członkiem eurosceptycznej partii AfD. Alternatywa dla Niemiec to niemiecka eurosceptyczna i konserwatywna partia polityczna założona w 2013 roku.

Krym to jednostka administracyjna jednostronnie wcielona do Rosji, która zajmuje większą część Półwyspu Krymskiego, na północnym wybrzeżu Morza Czarnego. Stolicą republiki jest Symferopol. Ukraina i większość społeczności międzynarodowej skupionej w Organizacji Narodów Zjednoczonych nie uznaje deklaracji niepodległości Republiki Autonomicznej Krymu ponieważ ona została aneksowana przez Rosję.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY