We Francji zlikwidowano kilka obozowisk imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We Francji zlikwidowano kilka obozowisk nielegalnych imigrantów. Policja poinformowała, że znajdowały się one na północy Paryża.

Służby poinformowały, że stanowiły one poważne ryzyko dla bezpieczeństwa i zdrowia przebywających tam osób oraz okolicznych mieszkańców.

Wśród migrantów byli Afgańczycy, Sudańczycy, Erytrejczycy i Somalijczycy. Obozowiska znajdowały się w pobliżu stacji metra Porte de la Chapelle w 18. dzielnicy Paryża. Akcję ewakuacyjną we Francji przeprowadzono w piątek. Policja zapewniła, że osoby (około 2 tysiące nielegalnych imigrantów), które ewakuowano zostaną prawnie prześwietlone.

To już kolejna akcja służb francuskich ws. wysiedleń nielegalnych imigrantów. Prowizoryczne obozy budowane są obok stacji metra Porte de la Chapelle. Media ostrzegały od dawna, że nielegalne obozowiska stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

We Francji przeprowadzono już ponad 30 operacji likwidacji nielegalnych obozowisk. Paryż cały czas obawia się zamachów terrorystycznych po tym jak państwo islamskie wezwało do ataków na Francję.

Francuski rząd wprowadził stan wyjątkowy po zamachach terrorystycznych 13 listopada 2015 roku w Paryżu. Po raz kolejny przedłużono go w lipcu do stycznia 2017 r. Stan wyjątkowy dał władzom dodatkowe uprawnienia w zakresie kontroli osób jedynie na podstawie podejrzenia o istniejącym zagrożeniu dla bezpieczeństwa publicznego.

Stan wyjątkowy daje ponadto władzom dodatkowe uprawnienia w zakresie kontroli osób, prawo do wyznaczania stref zamkniętych dla ruchu, a także umożliwia przeprowadzanie w domach rewizji nie tylko w ciągu dnia, lecz także w nocy.

Prezydent Emmanuel Macron odniósł się również do zamachu w Barcelonie. Napisał na swoim Twitterze: Jesteśmy zjednoczeni.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY