Od terroryzmu groźniejsza jest… grypa. Guru polskiej lewicy kpi z zamachu w Barcelonie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

We wczorajszym zamachu terrorystycznym w Barcelonie zginęło 14 osób, a ponad 100 zostało rannych. Atak wywołał lawinę komentarzy na temat terroryzmu i masowej imigracji do Europy. Własnymi przemyśleniami postanowił na antenie TVN24 podzielić się również Sławomir Sierakowski z “Krytyki Politycznej”. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę.

Sierakowski przyznał na antenie TVN24, że w gruncie rzeczy terroryzm nie jest niczym nowym i nawet sami Polacy, podczas walki niepodległościowej, posługiwali się metodami terrorystycznymi. Zwrócił jednak uwagę, że im przyświecały jednak inne cele niż te, które dzisiaj stawiają przed swoimi bojownikami dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Sierakowski odniósł się również do liczby ofiar, które straciły życie w wyniku wczorajszego ataku w Barcelonie. Trzeba przyznać, że tezy jakie postawił są w tym kontekście dosyć szokujące. – Ilość ofiar terroryzmu jest nieporównywalna z ofiarami grypy, już nie mówiąc o wypadkach samochodowych – oświadczył publicysta “Krytyki Politycznej”.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję użytkowników mediów społecznościowych. Wśród internautów wybuchła prawdziwa burza. Nie szczędzono mocnych słów pod adresem Sierakowskiego.

Źródło: dorzeczy.pl
Fot.: Twitter.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY