Drugi atak terrorystyczny w Hiszpanii – celem ataku Cambrils [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter/Sam Hagens

W piątek doszło do kolejnego ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Tym razem celem ataku był nadmorski kurort Cambrils.

Policja zastrzeliła napastników. 7 osób, w tym policjant, zostało rannych. AFP podaje, że jedna z poszkodowanych osób jest w stanie krytycznym.

Napastnicy wjechali furgonetką w grupę ludzi. Kiedy pojazd się przewrócił terroryści zostali ostrzelani przez policję. Zamachowcy z Cambrils mieli na sobie pasy z przedmiotami przypominającymi ładunki wybuchowe. Jak się jednak okazało, były to jedynie atrapy.

Według policji oba zamachy, w Cambrils i w Barcelonie, są ze sobą najprawdopodobniej powiązane. Podobnie jak z wcześniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

Służby informują, że sytuacja jest pod kontrolą. Jednak polecają mieszkańcom pozostanie w domach, dla ich bezpieczeństwa. Policja poinformowała także, że od kul policji zginęło pięciu napastników.

W związku z atakami, które miały miejsce w Hiszpani, polskie MSZ wydało specjalny komunikat. Można w nim przeczytać m.in. Stanowczo potępiamy ataki świadomie wymierzone w osoby bezbronne, w tym dzieci, przez tchórzy przypisujących sobie fałszywie wyższe celeJesteśmy z narodem hiszpańskim w tych trudnych chwilach i zawsze. Polska potwierdza gotowość do udziału w działaniach międzynarodowych w obronie cywilizacji życia, godności i przyszłości.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ informuje również: Służba konsularna pozostaje w ścisłym kontakcie z miejscowymi władzami i służbami w trosce o bezpieczeństwo Rodaków. Apelujemy do naszych obywateli przebywających w Barcelonie i okolicznych prowincjach o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb.

Tymczasem bilans ofiar po ataku w Barcelonie nadal rośnie. W zamachu zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych. Policja informuje, że funkcjonariusze zatrzymali trzecią osobę podejrzaną o związek z zamachami.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY