Atak na siedzibę radia w holenderskim mieście Hilversum

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter/Sam Hagens

Uzbrojony mężczyzna zastraszył kobietę i wziął ją za zakładniczkę. Zabarykadował się w budynku rozgłośni radiowej NPO 3FM w holenderskim mieście Hilversum. Napastnik został unieszkodliwiony. 

W czwartek rano uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował kobietę pod budynkiem siedziby radia NPO 3FM w Hilversum. Jak podają holenderskie media zaatakowana kobieta prawdopodobnie była pracownicą radia. Napastnik ujął zastraszoną kobietę i zaprowadził ją do wnętrza siedziby radia. Wejście do siedziby zabarykadował. Na miejscu szybko pojawiły się służby, a policja otoczyła budynek szczelnym kordonem.

Napastnika udało się ująć po około 90 minutach. Mężczyzna został aresztowany. Media podają, że funkcjonariusze prawdopodobnie znaleźli podejrzaną torbę w okolicach miejsca ataku. Rzekomo znajdował się w niej nóż.

Agencja Reuters podaje, że podczas całego zajścia NPO 3FM nie przerwało audycji emitowanej na antenie radia. Holenderskie media dodają jednak, że akurat tego dnia program nie był emitowany z siedziby, w której doszło do ataku, ale z nadmorskiej miejscowości Renesse.

Na razie nie wiadomo kim był napastnik. Trwają czynności policyjne.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY