Powstanie “partia prezydencka”? Tajemnicze słowa posła Jakubiaka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Czy prezydent postawi na jeszcze większą niezależność? Media wciąż informują o rzekomym konflikcie, jaki ma istnieć między rządem a Andrzejem Dudą.

Dziś oliwy do ognia dolał poseł klubu parlamentarnego Kukiz’15, Marek Jakubiak, który na pytanie o ewentualną współpracę środowiska z głową państwa postawione przez Adriana Klarenbacha w “Gościu Poranka” odpowiedział: Całkiem prawdopodobne, że ma pan rację.

Ja bym bardzo życzył sobie, żeby takie ugrupowanie powstało. Bardzo bym sobie życzył, żeby pan prezydent był osobą, która zaczyna budować pewnego rodzaju koalicję – powiedział Jakubiak.

Dodał jednocześnie, że są to sprawy “wagi ciężkiej” i wolałby je zostawić “gdzieś z tyłu, w kuluarach”. “Pozostańmy przy tych stanowiskach, że ja życzę panu prezydentowi wszystkiego najlepszego, tak jak i PSL”– skwitował.

Jak podkreślił wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Kukiz’15 i jeden z współtwórców Endecji, inicjatywa leży po stronie głowy państwa bo to zdaje się pan prezydent będzie organizował, a nie my. Możemy być jedynie współorganizatorami. I to jest moja odpowiedź – powiedział.

Lawina domysłów i komentarzy – ruszyła. A Waszym zdaniem inicjatywa mogłaby odnieść sukces?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY