Francuzi nie są zadowoleni z prezydenta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. togotopinfos.com

Aż 62 procent Francuzów nie jest zadowolonych z działań podejmowanych przez wybranego w maju prezydenta Emmanuela Macrona. Jak wynika z sondażu pracowni Harris Interactive zadowolonych jest 37 procent.

To nie pierwsze badanie, który pokazuje spadek poparcia dla Macrona. W zależności od sondażu francuski prezydent ma 36-40 proc. poparcia.

Najwięcej niezadowolonych jest wśród zwolenników ruchów skrajnych: prawicowego Frontu Narodowego (94 proc.), Partii Komunistycznej i lewicowej Francji Nieujarzmionej (87 proc.). Wśród sympatyków prawicowych Republikanów niezadowolonych jest 75 proc., a Partii Socjalistycznej – 57 proc. Najmniejszy odsetek – 11 proc. – niezadowoleni stanowią wśród zwolenników rodzimej partii prezydenta La Republique en Marche.

Ankietowani byli pytani o to, które zapowiedziane przez Macrona reformy są dla nich najważniejsze. 76 proc. wskazało, że priorytetowa jest reforma edukacji, 74 proc. na uchwalone już przez parlament uzdrowienie moralne w polityce, a 72 proc. na ujednolicenie systemów emerytalnych. Na reformę prawa pracy, nad którą prace już się rozpoczęły, wskazało 56 proc. pytanych.

Sondaż potwierdził, że Francuzi są podzieleni w sprawie reformy prawa pracy. 46 proc. zadeklarowało poparcie dla niej a 52 proc. wypowiedziało się przeciwko.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY