Młodzież Wszechpolska zapowiada wytoczenie procesu Obywatelom RP!

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. Twitter

Młodzież Wszechpolska zapowiada wytoczenie procesu Obywatelom RP. Proces zapowiadany jest w reakcji na nazwanie narodowców polskim Hitlerjugend.

Obywatele RP zamieścili na portalu społecznościowym Twitter wpis, w którym porównali Młodzież Wszechpolską do niemieckiej organizacji młodzieżowej NSDAP.

Dodatkowo lewicowcy próbowali zablokować marsz zorganizowany przez Młodzież Wszechpolskiej z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. Demonstracja Obywateli RP i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odbyła się pod nazwą Blokujemy faszyzm.

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej odniósł się do wpisu szkalującego organizację. Mateusz Pławski napisał m.in. Tzw. “Obywatele RP” ośmielają się szkalować Młodzież Wszechpolską, co widać na screenie z ich konta na TT. Za takie komentarze pod naszym adresem czeka ich jedno – PROCES! Zostanie im wytoczony w najbliższym czasie!

Dodał również: Nie pozwolimy na szkalowanie naszej 95 letniej tradycji! 

Wydarzenia skomentował również prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch. No to będzie proces. Nie pozwolimy sobie na obrażanie nas w tak bezczelny sposób.

Blokada i późniejsze słowa Obywateli RP była związana z III Marszem Zwycięstwa Rzeczpospolitej, który zorganizowała Młodzież Wszechpolska. W Marszu wzięło udział około 400 osób, w tym między innymi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego.

III Marsz Zwycięstwa miał na celu oddanie hołdu wybitnemu pokoleniu Polaków, które odzyskało dla Polski niepodległość i umiało ją niedługo potem obronić przed bolszewickim, barbarzyńskim najazdem. Obywatele RP blokując wydarzenie, mające na celu uczczenie zwycięstwa nad bolszewikami pokazali bardzo wyraźnie, że często używana nazwa “UBywatele PRL” jest bardzo trafna.

Wśród blokujących dało się usłyszeć hasła: Warszawa wolna od faszyzmu, Hańba, Precz z faszyzmem i wiele innych, obelżywych wyzwisk. Interweniowała policja, która próbowała nie dopuścić Obywateli RP do marszu narodowców. Tym bardziej proces zapowiadany przez Młodzież Wszechpolską wydaje się być jedynym słusznym wyjściem!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY