Akcja “Kochamy Cię Babciu”. Pokaż, że pamiętasz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / M.Horbaczek-Mikroblog

Ogólnopolska akcja “Kocham Cię Babciu” organizowana jest dla kombatantki Armii Krajowej, przebywającej od długiego czasu w szpitalu. 

Pani Zofia Góra pomimo wieku stara się opowiadać dzieciom o czasach wojennych oraz umiłowaniu do naszej Ojczyzny. Cieszy się z każdej wizyty młodzieży, jednakże z każdym dniem jej stan się pogarsza, powoduje to, że coraz gorzej zapamiętuje naszych członków, a z przykrością mówi, że coraz mniej osób ją odwiedza.

W związku z tym lokalny działacz Obozu Narodowo-Radykalnego organizuje akcję karteczkową Kochamy Cię Babciu, która potrwa do 31 sierpnia br.

Na czym polega akcja?
1.Przygotuj kartkę A4 z wydrukowaniu lub napisanym ręcznie zdaniem: “Kochamy Cię Babciu” lub “Kocham Cię Babciu”
2. Zrób zdjęcie na którym trzymasz kartkę z życzeniami .
3. Gotowe zdjęcie prześlij na priv

Link do wydarzenia -> https://www.facebook.com/events/1849160551764262/

Wasze zdjęcia zostaną przez nas wywołane i ułożone w specjalnym albumie, który podarujemy Pani Zofii. W ten sposób podziękujemy za oddanie i wysiłek jaki włożył w walkę w obronie Ojczyzny!

Zofia Góra urodziła się w 1926 r., w rodzinie robotniczo-rzemieślniczej, we Lwowie. W szeregi AK zastała zwerbowana w 1943 r., i otrzymała pseudonim “Górka” stając się łączniczką i kurierką do zadań specjalnych Dowództwa Inspektoratu.

Działała na terenie Inspektoratu AK obejmującego między innymi Przemyśl, Jarosław, Przeworsk i Łańcut. Przewoziła korespondencję służbową, prasę konspiracyjną, zajmowała się przerzutem broni do miejsc akcji bojowych. Działalność zakończyła w 1944 r. Rok później wyjechała na Ziemie Odzyskane, gdzie pracowała z młodzieżą i opiekowała się młodszym bratem. W 1948 r. wyszła za mąż, a po kolejnych trzech latach wraz z rodziną wróciła do Przeworska.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY