Europejscy identytaryści pokazują jak proimigranckie fundacje współpracują z przemytnikami [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
włoscy identytaryści

/ fot. defend-europe.org

W niedzielę ruch europejskich identytarystów opublikował film, w którym wyjaśnia jak proimigranckie organizacje pozarządowe łamią prawo by ściągać do Europy nielegalnych imigrantów. W tym celu porozumiewają się z mafią przemytniczą.

Fundacje takie jak Sea-Watch, Jugend Rettet czy MOAS dysponują statkami, których używają na Morzu Śródziemnym. Podpływają nimi w pobliże wybrzeży Libii, skąd “uchodźcy” wyruszają łodziami i pontonami do Europy. Imigranci zabierani są na pokład statków i transportowani do Europy, najczęściej do Sycylii i na południe Włoch. Wielu z przechwyconych “uchodźców” nie posiada koniecznych dokumentów i z punktu widzenia prawa są nielegalnymi imigrantami. Aby uskutecznić przechwytywanie łodzi, fundacje często porozumiewają się z mafiami przemytniczymi – jak odkryła policja w niedawnym śledztwie.

Przemytnicy zachęceni wizją większych zysków wysyłają coraz to więcej ludzi na coraz prymitywniejszych łodziach. W konsekwencji nieustannie rośnie liczba ofiar na morzu. Rosną także obroty przemytników, które ocenia się na 1,6 mld dolarów w roku 2016. Te pieniądze częściowo trafiają do organizacji terrorystycznych takich jak ISIS.

Identytaryści zarzucają wyżej wymienionym fundacjom zaślepienie wynikające z ideologicznego multikulturalizmu, przez który nie są w stanie dostrzec szkód jakie wyrządzają swoimi działaniami. Jako rozwiązanie proponują australijską doktrynę “NO WAY”. Jest to kampania walki z nielegalną imigracją, którą rząd Australii wdrożył w życie w roku 2014. Pojawiły się wtedy plakaty z napisem “Nie ma szans. Australia nie będzie waszym domem”. Od tego czasu Australijczycy zawracają łodzie z nielegalnymi imigrantami i walczą z przemytnikami ludzi. Pozwoliło to zredukować liczbę utonięć imigrantów na drodze do Australii z ponad 1200 w latach 2006-2013, do niemal zera po wprowadzeniu programu “NO WAY”.

Na koniec przypomnijmy akcję włoskich identytarystów z 12 maja tego roku, kiedy to w sycylijskim porcie blokowali jeden z takich statków do przechwytywania imigrantów:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY