Awantura na wizji! Po tych słowach Róża Thun wyszła ze studia [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W programie “Bez Retuszu” emitowanego na antenie TVP Info temperatura atmosfera dyskusji sięgnęła zenitu. Tematem były reparacje wojenne od Niemiec, których coraz głośniej domagają się politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Gośćmi byli między innymi: europosłanka PO, Róża Thun oraz redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz. To właśnie między nimi doszło do wymiany zdań, która zaowocowała wyjściem ze studia działaczki PO.

Ja myślę, że jak tak mamy występować, to Prusowie powinni wystąpić za to, że zostali wymordowani przez najeźdźców lata temu, potem były rozbiory, pierwsza wojna, druga wojna – jak już występować, to o wszystko. Plakaty “Reparationen macht frei” na ulicach Warszawy. To ewidentnie znaczy, że mamy w Polsce grupę ludzi, która marzy o tym, żeby zrobić kolejne Auschwitz, tym razem Niemcom. Powiedziała w studiu Róża Thun.

Czy ktoś chce trzeciej wojny światowej? To jest takie klasyczne oszołomstwo, taki poziom wariactwa, do którego nas wprowadza Platforma Obywatelska. My mówimy – policzmy, ile kosztowała nas wojna, wystawmy ten rachunek Niemcom, a potem zacznijmy o tym rozmawiać. Może Niemcy też chcieliby się uwolnić od tego ciężaru, a nie mogą, bo mają takich pomocników jak Platforma Obywatelska, którzy już za nich są adwokatami. Ripostował Sakiewicz.

Ja nie chcę pieniędzy za mojego dziadka, ja w ogóle mam w nosie pieniądze Niemców, ale ja chcę, żeby oni poczuli ten wstyd, kiedy dzisiaj mówią, że nie ma problemu. (…) Polska ma prawo się upominać. Nas napadnięto, nas ograbiono, nam zniszczono gospodarkę i nam wymordowano ludzi. I mówienie, że my nie mamy prawa nawet o tym mówić, to jest taki przykład pedagogiki wstydu, który nam Platforma fundowała w każdej sprawie. […] To, co państwo wyprawiają, to jest przykład kompleksów ludzi, którzy są wyzbyci jakiegokolwiek interesu narodowego. Pani się nie czuje w tej chwili Polką, pani się czuje reprezentantką Niemiec. Dodał naczelny “Gazety Polskiej.

https://www.facebook.com/Lemingopedia/videos/1083937581737282/

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY