Atak na restaurację w stolicy Burkina Faso

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W niedzielę wieczorem w stolicy Burkina Faso zaatakowana została turecka restauracja. Co najmniej 17 ofiar śmiertelnych i 8 osób rannych. “Napastnicy to prawdopodobnie dżihadyści” – powiadomił w poniedziałek nad ranem minister łączności Burkina Faso, Remis Dandjino.

Świadkowie zdarzenia podają, że grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła to tureckiej restauracji Istambuł w Wagadugu w niedzielę wieczorem. Doszło do wymiany ognia między napastnikami a siłami bezpieczeństwa.

Z komunikatu ministra łączności wynikało, że liczba sprawców nie jest znana i znaleźli się oni “na piętrze budynku będącego celem ataku”. Na miejscu były  siły bezpieczeństwa w tym elitarne jednostki żandarmerii

Według źródeł szpitalnych, w ataku ucierpiało co najmniej dziesięcioro rannych, a wśród ofiar śmiertelnych jest przynajmniej jeden Turek. Z kolei Reuters za ministrem Dandjino, pisał o śmierci jednego obywatela Francji.

Burkina Faso, granicząca między innymi z Mali, Nigrem i Ghaną od 2015 r. regularnie pada ofiarą ataków dżihadystów. Do niedzielnego zamachu doszło w miejscu nieopodal kawiarni Cappuccino, która była celem ataku terrorystycznego w styczniu 2016 r. Miejsca ataków różni zaledwie ok. 200 metrów. Zginęło wtedy 30 osób, a rannych było ponad 70. Do zamachu przyznała się wówczas regionalna grupa Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu (AQIM).

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY