Adam Andruszkiewicz: Platforma Obywatelska szykuje się do obalenia Sejmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

W wywiadzie dla Polskiego Radia 24 poseł Adam Andruszkiewicz ostrzegł, że Platforma Obywatelska spróbuje raz jeszcze doprowadzić do paraliżu prac Sejmu. Będzie przy tym dążyć do rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych.
Skąd pośpiech? Na jesieni szykuje się kolejna ofensywa legislacyjna Kukiz’15, która mogłaby bardzo zaszkodzić wizerunkowi ugrupowania Grzegorza Schetyny.

Możliwe, że dojdzie do kolejnej próby obalenia Sejmu. Platforma Obywatelska szykuje się do dużego uderzenia. Widzą sondaże, w demokratycznych wyborach będzie im ciężko odzyskać władzę w Polsce, więc może będą szukali innych sztuczek, przy poparciu zagranicy. Mówił Adam Andruszkiewicz.

Będzie podgrzewana atmosfera. Mamy teraz zapowiedzi ustawy o dekoncentracji mediów, Kukiz’15 zapowiedziało, że wniesie projekt komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT-owskich, będą kolejne rozliczenia. […] Słyszałem, że Władysław Frasyniuk obdzwania swoich kolegów, dzwoni do posłów PO, opozycyjnie nastawionych do Schetyny i proponuje zbudowanie partii wspólnej. Być może będzie miała nawet posłów w Sejmie. Dodał poseł Kukiz’15 i Endecji.

O komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT mówi się już od jakiegoś czasu. Jednak teraz wiele wskazuje na to, że uda się ją powołać. W kuluarach mówi się, że prace komisji mogą poważnie nadszarpnąć wizerunek partii Grzegorza Schetyny.

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT miałaby zbadać proceder wyłudzania ze Skarbu Państwa nienależnego zwrotu podatku VAT, do jakiego dochodziło za rządów koalicji PO-PSL. Pomysł powstania takiej komisji popiera także wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY