Komentarz Mediów Narodowych: Skandaliczna reklama Tigera [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Reklama napoju Tiger wywołała niemałą burzę wśród internautów i w masowych mediach. W kolejnym odcinku “Komentarzu Mediów Narodowych” Mateusz Pławski i Szymon Wiśniewski komentują tę sprawę.

Kilka dni temu w internecie pojawiła się reklama napoju energetycznego Tiger, nawiązująca do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mimo zamierzeń twórców odbiła się ona negatywnym echem wśród odbiorców. W konsekwencji czego powstał m.in. bojkot produktów firmy. Szymon Wiśniewski, rzecznik prasowy Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej mówi, że “tak naprawdę te środowiska nie mają już żadnych granic” i nazywa reklamę Tiger’a bezczeszczeniem pamięci o Powstańcach. “Mamy do czynienia z pewnego rodzaju atakiem na polskość […] nie może być na to naszej zgody i nie może być pozwolenia na to, żeby jakaś firma w sposób tak ordynarny atakowała pamięć naszych bohaterów” powiedział Wiśniewski.

Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, wspomniał, że to nie jest pierwszy raz, kiedy Tiger zalicza taką “wpadkę”. Nietrudno zapomnieć o reklamach związanych ze świętem Bożego Ciała czy rocznicą katastrofy smoleńskiej. Podkreślił również, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ogłosiło bojkot Tigera o nazwie Pokaż środkowy palec Tigerowi!

Wiśniewski i Pławski poruszyli też sprawę zbeszczeszczenia przez Niemców polskiej flagi. Rzecznik MW Mazowsze stwierdził, że “w przestrzeni niemieckiej takie zachowania już są społecznie akceptowalne, że nie ma się szacunku do flag […] przeświadczeni, że takie granice zatarły się również w Polsce, dokonali takiego aktu”. Jego zdaniem w Polsce nadal funkcjonuje kult symboli narodowych i nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania.

Rzecznik MW nawiązał do aresztowania zamachowca spod Paryża i poruszył kwestię pozycji i siły społeczeństwa francuskiego w obliczu szerzącego się terroryzmu. Wiśniewski stwierdził, że wybierając Macrona na prezydenta Francuzi, jako społeczeństwo, wybrali śmierć.

Gospodarze rozmawiali również o ustawie dezubekizacyjnej i osobach nią dotkniętych, którzy według “Gazety Wyborczej” są w związku z tym zmuszeni do korzystania z pomocy psychologów. Pławski określił to jako “bezczelne” w stosunku do cierpień, jakie często te osoby zadawały jako np. pracownicy Służby Bezpieczeństwa. Szymon Wiśniewski zaznaczył, że “GW” nie jest w stanie oddziaływać na społeczeństwo. Gazeta kreuje się na adwokata tych ludzi, których opinia wśród ludzi jest jednoznacznie negatywna. Jak widać, już od dłuższego czasu ściąga ją to na medialne dno.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym materiałem:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY