Przedstawicielem Watykanu w Panamie będzie Polak

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. gdansk.gosc.pl

Ojciec Święty Franciszek mianował abp Mirosława Adamczyka przedstawicielem Watykanu w Panamie. Hierarcha był nim dotychczas w Liberii, Gambii i Sierra Leone.

Abp Mirosław Adamczyk urodził się w Gdańsku w dnia 16-go lipca 1962 roku. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp Tadeusza Gocłowskiego w 1987. Był kapłanem w parafii św. Ignacego w Gdańsku – Starych Szkotach. Studiował na Papieskiej Akademii Kościelnej.

Po studiach rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pełniąc posługę na Madagaskarze, w Indiach, na Węgrzech, w Belgii, Republice Południowej Afryki oraz w Wenezueli.

Abp Adamczyk pracował także w Watykanie m.in. w Sekcji ds. Stosunków z Państwami Stolicy Apostolskiej. 22 lutego 2013 roku Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Liberii, a 8 czerwca tego samego roku, papież Franciszek, swoim przedstawicielem w Gambii. 21 września 2013 abp Adamczyk trafił na stanowisko nuncjusza w Sierra Leone.

Obecna decyzja Papieża oznacza, że abp Mirosław Adamczyk jako przedstawiciel Watykanu, odegra ważną rolę podczas następnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w 2019 roku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY