80 lat temu Sowieci rozpoczęli mord 200 tys. Polaków- pikieta narodowców [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej produkcji Mediów Narodowych. Tym razem MN relacjonują pikietę pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Pikieta miała miejsce w związku z największą zbrodniczą akcją przeprowadzoną przez Sowietów, w okresie Wielkiego Terroru. 11 sierpnia rozpoczęła się “Operacja polska” NKWD – zapomniane sowieckie ludobójstwo na Polakach.

Operacja ta trwała prawie półtora roku, od 1937 do 1938 r. W wyniku tej operacji zginęło co najmniej 130 tysięcy Polaków. Relacjonował jeden z organizatorów wydarzenia.

Profesor Jerzy Robert Nowak stwierdził, że to była pierwsza czystka, podczas której wymordowano tak dużą liczbę osób. Zamordowano blisko dwieście tysięcy osób, tylko dlatego, że byli Polakami.

Pikieta zgromadziła działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Głos w trakcie pikiety zabrał również poseł, Robert Winnicki. Spotykamy się dzisiaj, aby uczcić pamięć tych, którzy są jednymi z wielu ofiar sowieckiego ludobójstwa. Spotykamy się, aby przypomnieć i pamiętać.

Narodowcy zwrócili uwagę, że Polacy nie są uczeni o tym strasznym ludobójstwie. Program nauczania pomija w szkołach ten fragment historii. Jeden z transparentów trzymanych na pikiecie głosił: Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary.

W trakcie manifestacji głos zabrali również wszechpolacy oraz oenerowcy. Całość relacji znajduje się w poniższym filmiku. Zachęcamy nie tylko do obejrzenia relacji, ale również subskrypcji naszego kanału!

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY