Mocny tekst Andruszkiewicza! “To będzie nasz program, który chcę z Wami rozwijać i do takiej Polski dążyć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

Poseł Adam Andruszkiewicz opublikował na swoim profilu społecznościowym kilka przemyśleń odnośnie obecnej sytuacji w Polsce oraz tego jak powinniśmy kreować politykę wewnętrzną i zewnętrzną, żeby zaczęła przynosić nam wymierne korzyści.

“Partyjniacy w Polsce to kompletni ignoranci geopolityczni. Nie rozumieją prostej zasady, która obowiązuje nas od wieków, że w naszym położeniu między Niemcami a Rosją, to Polska albo będzie silnym państwem, albo nie będzie jej wcale. I tu nie chodzi nawet o to, że ktoś nam zabierze nasze ziemie jak w XVIII wieku. Po prostu jeśli nie zaczniemy dziś budować naszej siły, to pozostaniemy podwykonawcą gospodarki Niemiec, źródłem młodych ludzi do pracy dla Europy Zachodniej, państwem drugiej kategorii. I wbrew temu, co głoszą partyjni ignoranci, nie wystarczy siedzieć cicho u boku UE i “będzie dobrze”. Może “dobrze” to będzie ale tylko dla garstki kast, której ikoną jest Donald Tusk (zarabia w UE ok 100 tys zł miesięcznie, więc rzeczywiście nie ma co narzekać…)” – czytamy na profilu posła Andruszkiewicza.

“Ale dla Polski będzie tragicznie. Mówiąc obrazowo, będziemy mogli się tak rozwijać i robić tylko takie reformy, na jakie pozwolą nam obce stolice. Nigdy nie wprowadzimy niskich podatków, prostych zasad prowadzenia firm, reformy sądów i mediów. Dowód? Ostatnie bardzo ostre ingerencje obcych polityków w polskie sprawy, którzy już otwarcie mówią nam, co jako Polacy we własnej Ojczyźnie możemy zrobić, a czego nie możemy” – czytamy dalej.

“Właśnie dlatego, to ostatni moment na budowę podmiotowej Polski i obranie jasnego kursu: Współpraca międzynarodowa jako partnerstwo, a nie służalczość i prostytucja. Szersza współpraca wszystkich środowisk reformatorskich w Polsce np nad wspólnym projektem nowej konstytucji. Maksymalne osłabienie wrogiej interesom RP, opozycji totalnej. Rozliczenie afer, wyroki dla ich autorów. Niskie podatki, silna armia i zero islamskich imigrantów” – zaznacza młody poseł.

“To będzie nasz program, który chcę z Wami rozwijać i do takiej Polski dążyć. Do zgody i współpracy, w oparciu o ekspertów, którzy jednocześnie kochają Polskę. Tak wspólnie zbudujemy Rzeczpospolitą na miarę nie tylko naszych marzeń, ale przede wszystkim naszych możliwości. To będzie silna i nowa Polska!” – przekonuje polityk Kukiz’15 i Endecji.

https://www.facebook.com/andruszkiewicz.blog/posts/1499181233462530

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY