REKLAMA

Merkel obiecuje nawet 50 mln euro dla nachodźców

REKLAMA

Podczas spotkania z przedstawicielem ONZ oraz dyrektorem Międzynarodowej Organizacji Migracji kanclerz Angela Merkel zobowiązała się nadal wspierać „uchodźców”. Na ten cel Niemcy mają jeszcze tego roku wydać 50 mln euro!

Angela Merkel spotkała się z Wysokim Komisarzem ONZ ds. uchodźców, Filipem Grandim, oraz dyrektorem generalnym Międzynarodowej Organizacji Migracji, Williamem Swingiem. Kanclerz, znana ze swojej polityki względem nielegalnej imigracji i islamu, postanowiła znaleźć nawet 50 mln euro i przeznaczyć je na wsparcie dla fali „uchodźców” wybierających się z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy.

Merkel uznała, że nielegalna migracja z Libii jest obecnie jednym z największych problemów. Pieniądze niemieckich podatników mają trafić głównie na zapewnienie kwaterunku dla migrantów zawracanych z libijskich wód przybrzeżnych. Kanclerz Niemiec bierze także pod uwagę, że Europa będzie mogła przyjmować nadal kolejnych uchodźców.

Angela Merkel podkreśliła podczas rozmowy, że w ramach ustalonego systemu relokacji kraje Unii Europejskiej miałyby przyjąć łącznie 20 tys. uchodźców, a nawet byłyby w stanie jeszcze dwukrotnie więcej. To liczba, z którą jak najbardziej może sobie Unia Europejska poradzić. Stwierdziła kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

Postawa Pani Angeli Merkel wydaje się być dziwna biorąc pod uwagę tegoroczne wybory do Bundestagu, które odbędą się już za kilka tygodni w Niemczech oraz ciągłe problemy z integracją i wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. Niemcy, ale i całą Europę czeka ciekawa kampania wyborcza. Niebawem dowiemy się czy społeczeństwo potomków nazistów przeszło już taką przemianę, by powtórzyć za swoją przywódczynią Islam gehört zu Deutschland…

REKLAMA

Komentarze