Jurek: Kaczyński jest jednym z konstruktorów UE w obecnym kształcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek nie zgadza się z tezą, że PiS chce wyprowadzać Polskę z UE. Jego zdaniem takie zarzuty są “dziecinne”. – Jarosław Kaczyński jest jednym z konstruktorów tej Unii w obecnym kształcie. Przecież on był orędownikiem traktatu lizbońskiego. To był przedmiot naszego sporu, dlatego, że ja byłem zdecydowanie przeciwny – powiedział w TVP INFO.

Byłem zdecydowanie przeciwny traktatowi lizbońskiemu i uważam, że za ten traktat płacimy po dziś dzień i to również materialnie. Na przykład jeżeli przegrywamy głosowania w sprawie polityki klimatycznej. Nawet jeżeli jesteśmy w sojuszu nie tylko z innymi państwami Europy środkowej, ale nawet z Niemcami po naszej stronie potrafimy te głosowania przegrywać. To dlatego, że tak zdestabilizowano relacje, siły głosu poszczególnych państw w traktacie lizbońskim – podkreślił były Marszałek Sejmu.

Przecież PiS głosi eurofatalizm, uważa, że jest nieodpowiedzialne dyskutowanie, czy Polska może istnieć poza Unią itd., popierali traktat lizboński, poparli deklarację rzymską z horyzontem euro itd. – dodał.

Warto przypomnieć, że PiS przed referendum akcesyjnym do UE namawiał Polaków do głosowania za wejściem do Unii. Jarosław Kaczyński jest także od lat zwolennikiem powołania armii europejskiej (czego przeciwnikiem jest Prawica Rzeczypospolitej). Pomysłu od dłuższego czasu forsowanego przez Komisję Europejską i Niemcy, a ostatnio co ciekawe popartego przez węgierskiego premiera Orbána.

Mi to wszystko przypomina tak naprawdę ataki komunistów na całą lewicę, oskarżanie ich o prawicowość, Bucharina, o faszyzm socjalistów, bo kto nie z nami ten przeciwko nam. To jest dzisiaj metoda Unii Europejskiej. Oni innych zwolenników Unii Europejskiej atakują jako przeciwników za każdym razem, kiedy ktoś w jednej sprawie przeciwstawi się – ocenił Marek Jurek.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY