Waszczykowski: Komisja Europejska prowadzi politykę dyskryminacji Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Karolina Siemion-Bielska/Wikimedia Commons

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w wieczornej rozmowie w TVP Info odniósł się do “nękania” Polski przez Komisję Europejską. Uważa, że Unia zauważyła cele i strategie polskiej polityki.

Komisja Europejska kieruje wobec Polski zarzuty z powodu m.in. reformy sądownictwa, sprawy leśnictwa czy też sprzeciwu wobec przyjmowania uchodźców. Zdaniem ministra Waszczykowskiego groźby KE mają swoje uzasadnienie we wzmacniającej się pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

“Nam się jeszcze kilkanaście lat temu nie śniło, że Francja będzie się obawiać polskich budowlańców, transportowców i rzemieślników i proponuje ograniczenie dostępu do tego rynku, oskarżając Polskę o tzw. socjalny dumping” – powiedział Waszczykowski.

Jego zdaniem Polska, która ma jasno określone cele gospodarcze stanowi zagrożenie wobec innych krajów, a w szczególności samych struktur unijnych. Twierdzi, że za działaniami KE “stoją wielkie pieniądze”. Można przypuszczać, że Unia obawia się siły Polski jako dużego państwa w Europie Środkowej i obecnie przeciwnika unijnych działań.

tvp.info/pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY